meghivo_belso_uj_vektoros

„TEMPLOM a panelrengetegben”

Boldog Meszlényi Zoltán templom építéstörténete

2015. szeptember 24. csütörtök 17 óra

Áll a templom, áll a mindenség modellje

/Pilinszky János/

Ybl a Fóti templom együttest egész fiatalon, 31 évesen alkotta. A Szent István Bazilika építésénél halála napjáig ellátta a művezetői feladatokat. Szakrális építményeit a helyszíneken és Kiállításon is – a Bazilika Lovagtermében – bemutatta az Ybl Egyesület. Örömteli, hogy az idei „Szakrális Hét” programunk keretén belül – ezúttal is hála Musits Antal plébánosatyának és a JAHODA és PÁRICSY Építésziroda munkatársainak – egy kortárs építészeti alkotást, a Boldog Meszlényi Zoltán plébániatemplomot mutathatjuk be.

Köszöntő

Musits Antal Plébánosatya

Az épületet és (vetített képes-)történetét bemutatják a JAHODA és PÁRICSY Építésziroda tagjai:

Jahoda Róbert, Páricsy Zoltán, Wittinger Győző, Zwickl Teréz

A társművészeti alkotásokat bemutatják

Borbás Dorka üvegművész, Tölg-Molnár Zoltán és Gábor István festőművészek, Tóth Dávid szobrászművész

18:30 órakor egyházzenei áhitat – Momento kórus – karnagy Sziklás Tünde

helyszín
Boldog Meszlényi Zoltán Plébániatemplom Budapest, XI. Etele út 3.
természetbeni támogatók
Boldog Meszlényi Zoltán Plébániatemplom