Szigetvári GyörgySzigetvári GyörgySzigetvári György

304 Szigetvári György (1926)
„életművéért, az építészet és a műemlékvédelem területén kifejtett több évtizedes
kiemelkedő tevékenységéért”

1950-ben szerzett építészmérnöki oklevelet a BME-en. 1950-től a Somogy Megyei Állami Építőipari Vállalat főmérnöke, 1957-től a BARANYATERV, 1961-től a SOMOGYTERV igazgatója, számos szakmai, társadalmi szervezet, bizottság tagja. Irányításával 106 műemlék helyreállítása történt meg. Noszlopy Gáspár Emlékmúzeum, Újvárfalva; r.k. plébánia, Marcali; kaposvári lakóházak; bolgár hősi emlékművek, Siklós, Lábod; izraelita emlékmű, Kaposvár.